fbpx

Our Restaurant

Paris Restaurant, is located next to the hotel's lobby. Preferred for its unique stylish design, comfort, and tranquility, here you can enjoy our Mediterranean delicious cuisine, and some favorite traditional Albanian dishes of our Chef. A piano Bar is also available in the restaurant, where our guests are free to play before or after dinner.

Restoranti "Paris"

Restoranti “Paris” është restoranti më i ri i kompanisë së hoteleve “Diplomat”. Me vendndodhje në Diplomat Fashion Hotel, menyja e restorantit kombinon një dietë të shëndetshme me përbërës cilësore, që kanë veti të shumta ushqyese.

Oraret:

Mëngjesi:
Çdo ditë nga ora 7:00 deri në 10:00

Dreka:
: E hënë-E diel, 12:00 deri në 16:00

Darkë:
E hënë-E shtunë, 19:00 deri në 23:00

Koktejet e pasdites:
E premte dhe e shtunë, 19:00 deri në 21:00

Tel:

+355 4 22 35 090

Adresa:
“Bajram Curri”, Tiranë, Shqipëri

Klikoni per te hapur harten

Perfitoni Karten Dhurate

MENYJA JONË

SUPAT

Supa e ditës
400 Lekë

SALLATAT

Sallatë kapreze: mocarelë, domate, rukola, salcë balsamik
400 Lekë

Sallatë mikse: rukola, sallatë jeshile, domate qershi, karota, vinaigrette limoni

Sallatë cezar: mish pule, sallatë jeshile, proshutë, misër, djathë grana, salcë për sallatë
550 Lekë

Sallatë Fantazia: rukola, dardhë, fiq, arra, vinaigrette shege
670 Lekë

ANTIPASTA

Patate në furrë, proshutë, djathë gorgonzola
450 Lekë

Brusketa me karkaleca deti të shuar me konjak
1200 Lekë

Kunguj zgare, fara pishe, fiq të thatë
520 Lekë

Miks milanez me djathë dhe proshutë: proshutë spianata, djathë grana, djathë gorgonzola, djathë me spec djegës, djathë scarmoza, djathë brie
1400 Lekë

Carpaccio oktapodi, finok, portokall, salcë mojito
800 Lekë

PASTA & RIZOTO

Ravioli të bëra vetë me spinaq, rikota, domate qershi, djathë parmigiano
620 Lekë

Spageti me hudhra, vaj ulliri dhe spec djegës
550 Lekë

Saccottini me kërpudha procini, domate të thara, bajame, tartuf, salcë taleggio
690 Lekë

Rizoto me tartuf, kërpudha porcini, domate të thara
590 Lekë

Garganelli, karkaleca deti, kunguj, domate qershi, majdanoz
620 Lekë

Rizoto me karkaleca deti, salcë kerri
590 Lekë

PJATA E DYTË

Mish tagliata, djathë dhe piper, patate, rozmarinë
1390 Lekë

Fileto rossini, spinaq, fara pishe, kërpudha
1450 Lekë

Fileto pule, mousse panxhari, salcë marsala
750 Lekë
Brinjë qengji, salcë me fruta pylli, patate të dehidratuara
900 Lekë

Salmon teriyaki, pure me bizele, xhenxhefil
1400 lekë

Fileto krapi “al cartoccio” (me letër alumini), ullinj, kaperi, patate
990 Lekë

ËMBËLSIRA

Cheesecake

450 Lekë

Soufflé me çokollatë

450 Lekë

GALERIA FOTOGRAFIKE E RESTORANTIT